برگزاری بیست و نهمین جلسه اخلاق با خادمان خورشید در شرکت نان قدس رضوی با موضوع " اهمیت بصیرت مردم در شناخت دشمن "

حجت الاسلام و المسلمین حسینی در سلسله جلسات اخلاق با خادمان خورشید در شرکت نان قدس رضوی در خصوص اهمیت بصیرت مردم در شناخت دشمن گفت :همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند ؛ کشورهای مختلف؛ کشورهایی که قدرتمندان دنیایند، دور هم می‌نشینند برای اینکه با ایران اسلامی چه‌کار کنیم؛ خب این قدرت این ملّت است؛ قدرت مادّی، قدرت نظامی، قدرت سیاسی، قدرت منطق، قدرت اخلاقی؛ نه اینکه ضعف نداریم، ضعف هم خیلی داریم امّا توانایی‌هایمان، ارزشهایمان، درخشندگی‌هایمان کم نیست؛ ملّت را چرا تحقیر میکنند؟ بعضی‌ها مرتّباً عادت کردند دائم تحقیر کنند؛ کشور را، ملّت را، مسئولین را. بصیرت این است که انسان بداند، این حقایق را درک کند، جایگاه خودش را، جایگاه کشورش را، جایگاه ملّتش را، جایگاه منطق انقلاب را، جایگاه آن خطّ مستقیم و صراط مستقیمی که امام در کشور ترسیم کرد؛ جایگاه اینها را بداند؛ این، بصیرت است.

بر این مبنا، اساسی‌ترین فایده بصیرت،شناخت حق از باطل است.فایده دیگر بصیرت از دیدگاه رهبر معظم انقلاب،استقامت در راه حقّ است.ممکن است انسان،حق‌ را از باطل تمیز دهد،ولی دنیاطلبی و جلوه‌های گوناگون دنیا،انسان را از استقامت در راه‌ حقّ و ولایت بازمی‌دارد.امّا افزایش بصیرت،بی‌اعتباری دنیا و لذتهای آن را بر ملا می‌کند.از این‌رو فرد مشکلات و سرزنش‌های چند روزه را تحمّل نموده بر مسیر حق، پایدار و استوار باقی می‌ماند.

بنابراین عبور از فتنه ها وپیروی از رهبری امری سطحی نیست،بلکه درک راه و قصد و هدف عالی ایشان و در مسیر آن راه قرار گرفتن است. با توجه به تحولات سیاسی و اجتماعی امروز جهان اسلام ، یکی از مهم‌ترین مسائل جامعه ما مسأله بصیرت است.با توجه به آنکه رهبر معظم انقلاب‌ بارها در سخنرانی‌ها و خطبه‌های جمعه‌ و دیدارهایشان بر ضرورت کسب بصیرت تأکید کرده‌اند،می بایست همه مردم بنا به تکلیف الهی از فرمایشات معظم له پیروی نمایند .

مطالب مرتبط: استقرار موکب شرکت نان قدس رضوی ویژه زائرین پیاده امام رضا(ع) , هفتمین کیک بزرگ امام رضا(ع) در میان زائران و مجاوران امام مهربانی‌ها توزیع شد , جشن میلاد حضرت معصومه (س) همزمان با دهه کرامت در شرکت نان رضوی برگزار گردید , بازدید سرزده حجت الاسلام والمسلمین مروی از فروشگاه نان قدس رضوی , تجلیل از بازنشستگان شرکت نان قدس رضوی در روز میلاد امام رضا(ع)

تصاویر مرتبط