به گزارش خبرنگار آستان نیوز محمد صادق مروارید در مراسم افتتاح واحد ۲ شرکت نان قدس رضوی که با حضور مسئولان اقتصادی آستان قدس رضوی و مقامات عالی رتبه استان البرز برگزار شد، بیان کرد: این واحد مربوط به واحد تولید دونات است که با ظرفیت اسمی روزانه حدود 250 هزار عدد دونات در دو شیفت 12 ساعته راه اندازی شده است.
وی ادامه داد: این برای نخستین باری است که طی 15 سال اخیر، شرکت نان قدس رضوی نسبت به افزایش تولید محصولات خود در خارج از استان خراسان رضوی اقدام کرده است.
مدیرعامل شرکت نان قدس رضوی اضافه کرد: ضمن این که طراحی، ساخت و راه اندازی بزرگترین خط تولید محصولات تخمیری شیرین در قالب دونات رضوی در خاورمیانه با تولید 120 میلیون عدد قطعه محصول در سال توسط واحد فنی مهندسی شرکت نان قدس رضوی برای اولین بار در طول تاریخ شرکت در سال 1395 انجام شده است.
وی خدمات آستان قدس رضوی را فراجناحی و در راستای ایجاد اشتغال در کشور و با توجه به فرمایش حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه آستان قدس رضوی مرکز ایران است، عنوان کرد و افزود: حفظ و رعایت احترام به شئونات این دستگاه بر همگان واجب است و از همه دستگاه ها انتظار می رود تا با این نهاد هم افزایی و همدلی لازم را داشته باشند.
مروارید ایجاد اشتغال را یکی از اهداف احداث واحد 2 کارخانه نان رضوی در استان البرز عنوان کرد و افزود: معتقد هستم اشتغال 70 نفر به صورت مستقیم و 50 نفر به صورت غیر مستقیم، یکی از دستاوردهای مهم این اقدام به شمار می رود.
وی ادامه داد: علاوه بر این، با توجه به زمان ماندگاری کوتاه دونات و تقاضای شایر شهرها برای این محصول، واحد 2 نان رضوی برای تامین نیاز محدوده جمعیتی استان های البرز، تهران، قزوین و رشت احداث شده و اکنون به بهره برداری رسیده است.
مروارید با اشاره به کیفیت بالای محصولات این شرکت گفت: کسب عنوان واحد نمونه و برتر در استان خراسان رضوی برای 2 سال پیاپی، خود گویای این ادعا است.
مدیرعامل شرکت نان قدس رضوی ادامه داد: یکی دیگر از نکات ارزشمند پیرامون واحد 2 محصولات تخمیری شرکت نان رضوی، احداث واحد مذکور با استفاده از تکنولوژی و ماشین آلات کاملا بومی و به دست متخصصان و کارشناسان داخلی بوده است.
مروارید اضافه کرد: نان قدس رضوی، تنها شرکتی در کشور است که سالانه حدود 120 میلیون عدد دونات را با استفاده از دستگاه های اتومات تولید کرده و در سراسر کشور عرضه می کند.

مطالب مرتبط: تخفیف ویژه نان رضوی به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر , فروشگاه قنادی رضوی افتتاح شد , عرضه شبانه روزی محصولات رضوی در غرفه فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد , افتتاح هشتاد و چهارمین کیوسک عرضه محصولات در میدان شهدای شاندیز , راه اندازی کانال تعاملی شرکت نان رضوی در پیام رسان سروش