محمد صادق مروارید در گفت و گو با خبرنگار آستان نیوز بیان کرد: کيك سيب دارچين،‌ با هدف ايجاد تنوع در سبد محصولات شركت، افزايش توان رقابت با رقبا و پر كردن ظرفيت خالی خطوط توليد، طراحی و توليد شده است.
وی ادامه داد: اين محصول حاوی قطعات سيب بوده و بسيار خوش‌عطر است و به دليل وجود قطعات ميوه در آن، به لحاظ تغذيه‌ای بسيار مغذی است.
مدیر عامل شرکت نان قدس رضوی با اشاره به زمان ماندگاری بالای این محصول گفت: كيك پای سيب به صورت صنعتی و با ماندگاری 4 ماهه برای اولين بار در ايران توليد شده است.
مروارید ادامه داد: اين محصول جدید و بسیار خوش‌طعم با وزن 50 گرم و در بسته‌بندی كيك عصرانه رضوی به بازار عرضه می‌شود.
وی با بیان اینکه کیک سیب دارچین جزو كيك‌های روغنی به شمار می‌رود، افزود: از محصولات ديگر مشابه آن می‌توان به كيك‌های عصرانه و صبحانه رضوی اشاره كرد که تمامی این تولیدات از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند.
مدیر عامل شرکت نان قدس رضوی درباره گستره فروش این محصول گفت: با توجه به ماندگاری بالای کیک سیب دارچین، امكان پخش آن در سراسر كشور وجود دارد.
مروارید با اشاره به مراحل تولید یک محصول جدید در شرکت نان قدس رضوی گفت: محصولات جدید، ابتدا توسط واحد تحقيق و توسعه، طراحی و توليد شده و به تاييد مدير فروش، مدير توليد و مدير كنترل كيفی می‌رسند و سپس تست صنعتی انجام می‌شود.
وی ادامه داد: پس از دریافت تاييد نهايی، مجوزهای قانونی اخذ شده و طراحی سلوفان محصول انجام می‌شود.
مدیر عامل شرکت نان قدس رضوی اضافه کرد: براي تامين سيب به كار رفته در اين كيك با تامين‌كنندگان مختلف مذاكره شده و از بين آن‌ها محصول با كيفيت بالاتر، مورد انتخاب قرار گرفته است.

مطالب مرتبط: تکمیل سبد محصولات نان رضوی با عرضه تولیدات جدید , نان کاک رضوی جدید ترین محصول نان رضوی وارد بازار شد , بیسکویت پاکتی رضوی جدید ترین محصول نان رضوی وارد بازار شد , جدید ترین محصول نان رضوی وارد بازار می شود , کیک کارن محصول جدید از شرکت نان رضوی

تصاویر مرتبط