به گزارش خبرنگار آستان نیوز، پوستر نخستین جشنواره هنر رضوان با حضور محمدعلی چمی‌گو مدیرعامل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، مهدی یک پسر دبیر این جشنواره، محمدصادق مروارید مدیرعامل شرکت نان قدس رضوی و جمعی از استادان برجسته حوزه طراحی گرافیک و هنرهای تجسمی کشور در حاشیه نشست خبری این جشنواره صبح امروز در مکتب هنر رضوان مشهد رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، محمدعلی چمی‌گو در نشست خبری نخستین جشنواره هنر رضوان که صبح امروز در مکتب هنر رضوان مشهد برپا شد، ابراز کرد: با برگزاری این جشنواره در تلاش هستیم تا زمینه‌ای فراهم شود و هنرمندان بتوانند از هنرها و نمادهای موجود در صحن و سرای رضوی الهام گیرند و از آنها برای طراحی محصولات مختلف زندگی امروزی استفاده کنند.
مدیرعامل شرکت نان قدس رضوی نیز در این نشست با بیان اینکه بخش «در جست‌وجوی هویت» جشنواره هنر رضوان به طراحی آرایه برای تزیین بسته‌بندی برخی محصولات این شرکت اختصاص دارد، گفت: ارتباط تنگاتنگی بین هنرمندان طراح و فعالان عرصه صنعت کشور وجود ندارد و طرح‌ها هیچ‌گاه تجاری‌سازی نشده و رغبتی میان مصرف‌کنندگان نیز ایجاد نمی‌شود.
محمدصادق مروارید به عدم هویت منسجم محصولات پرسابقه تولید کشور و استفاده از الگوهای خارجی در طراحی بسته‌بندی آنها اشاره کرد و افزود: هرچند امروزه برخی هنرها مثل خط نستعلیق در طراحی پوشاک بکار رفته است، اما هنوز این محصولات مورد توجه عموم مردم قرار ندارد.
وی تصریح کرد: امیدوارم برگزاری جشنواره هنر رضوان به برطرف کردن این مشکلات کمک کند و آرایه‌های تزیینی محصولات در بخش‌های مختلف به گونه‌ای طراحی شود که مورد رغبت مردم جامعه قرار گیرد.
گفتنی است، نخستین جشنواره هنر رضوان به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی با همکاری شرکت نان قدس رضوی و کارگروه سوغات فرهنگی زائر برای آشنایی بیشتر هنرمندان با نمادهای موجود در تزیینات حرم مطهر رضوی و کاربردی کردن آنها در تزیین اسباب زندگی در سال 1398 برگزار می‌شود. فراخوان رسمی این جشنواره هفته آینده اعلام خواهد شد.

مطالب مرتبط: محصول جدید کیک سیب دارچین تولیدی این شرکت، وارد بازار شد. , مدیرعامل شرکت نان رضوی از انجام پروژه‌های مختلف تحقیقاتی در واحد تحقیق و توسعه این شرکت خبر داد. , همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر واحد شماره دو کارخانه نان رضوی در استان البرز افتتاح شد. , شرکت نان رضوی به عنوان صادر کننده نمونه سال 97 در خراسان رضوی انتخاب شد.

تصاویر مرتبط