مدیر عامل شرکت نان قدس رضوی از رشد 31 درصدی تناژ تولید کیک‌های روغنی توسط این شرکت طی 8 ماه نخست سال 1398 خبر داد.

محمد صادق مروارید در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: همچنین تناژ ویفر تولیدی طی 8 ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، از افزایش 23 درصدی برخوردار بوده است.
وی با اشاره به تولید 15 هزار و 725 تن انواع محصول طی این مدت توسط شرکت نان قدس رضوی تصریح کرد: در 8 ماه نخست امسال، محصولاتی در گروه‌های اشترودل، کلوچه و بیسکوییت، کیک اسفنجی، قنادی، کیک‌های روغنی، انواع نان، ویفر و دونات تولید شده است.
مدیر عامل شرکت نان قدس رضوی ادامه داد: بیشترین آمار فروش یا به عبارتی درخواست مشتریان برای محصولات کیک صبحانه، دونات و تاپ اشترودل بوده است.
وی ایجاد بازارهای جدید در داخل کشور و صادرات را از جمله مهم‌ترین اقدامات انجام شده برای افزایش میزان تولید در سال جاری عنوان کرد.
مروارید ادامه داد: علاوه بر این، می‌توان عدم افزایش قیمت‌های مصرف‌کننده در راستای رعایت حقوق مصرف‌کنندگان و تغییر در بسته‌بندی محصولات را نام برد.
وی درباره کیفیت محصولات تولید شده در شرکت نان قدس رضوی تصریح کرد: با توجه به اعتماد و اعتقاد مشتریان به محصولات رضوی و وابستگی این مجموعه به بارگاه آقا علی‌بن موسی‌الرضا(ع)، در تولید محصولات مختلف از مواد اولیه مرغوب، ماشین‌آلات پیشرفته و کارکنان متخصص استفاده می‌شود تا کیفیت محصولات در حد اعلای خود باشند.
مروارید ادامه داد: لذا بدین منظور بررسی و کنترل مستمر از نظر کیفی که شامل ارزیابی خواص ظاهری و ارگانولپتیکی و همچنین ارزیابی خصوصیات مشخص و تعیین شده در استاندارد همچون خصوصیات فیزیکو شیمیایی و میکروبی، بر روی محصولات تولیدی در راستای مطابقت با استانداردهای ملی موجود در این زمینه انجام می‌شود که این امر نتیجه تلاش بی وقفه و شبانه‌روزی کارکنان مرتبط با کیفیت است.
مدیر عامل شرکت نان قدس رضوی با تأکید بر لزوم توسعه همکاری میان شرکت‌ها و سازمان‌های زیرمجموعه سازمان اقتصادی رضوی خاطرنشان کرد: این شرکت برخی از مواد اولیه مورد نیاز خود شامل آرد گندم، خمیرمایه تر، سلوفان‌های بسته‌بندی شفاف، شکر سفید را از شرکت‌های تابعه سازمان تأمین می‌کند.

مطالب مرتبط: مدیر عامل شرکت نان قدس رضوی از عرضه کاپ کیک رضوی با نشان آهو به بازار خبر داد. , تولید 46790000 عدد دونات توسط شرکت نان قدس رضوی , تولید و عرضه ویفرهای پذیرایی رضوی با طرح و بسته‌بندی جدید , محصول جدید کروسان با مغزی مارمالاد شاتوت تولید انبوه می‌شود. , نخستین شرط تولید محصولات مرغوب، استفاده از مواد اوليه باكيفيت است , 390 میلیون عدد محصول توسط شرکت نان رضوی تولید شد

تصاویر مرتبط